Facebook beş yıl önce mobil uygulamasından sohbeti kaldırarak kullanıcıları mesajlaşma için Messenger’ı indirmeye zorladığında milyonlarca kullanıcıyı üzdü . Artık Facebook uygulamasındaki seçeneği geri yükleyebilecek gibi görünüyor.

Araştırmacı Jane Manchun Wong bazı sohbet özelliklerinin Facebook mobil uygulamasına geri getirildiği bir özellik keşfetti. Wong’un keşfi arama ve fotoğraf paylaşma özelliklerinin Facebook mobil sohbet özelliğinde desteklenmeyeceğini, ancak bunun şu anda geliştirilmekte olduğu için görüldüğü halde kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bu özellik test aşamasında olduğu için tüm kullanıcıların kullanımına açılıp açılmayacağı henüz kesin değil. Messenger, aylık 1.3 milyardan fazla kullanıcısı olan bir platform ve bu muhtemelen değişmeyecek ancak bu değişiklik kullanıcılara arkadaşlarıyla sohbet etmek için başka seçenekler sunacak.

Facebook testi kabul etse de aşağıdaki ifadede Messenger’a olan bağlılığını yineledi:

“Facebook uygulamasındaki kullanıcılar için mesajlaşma deneyimini iyileştirmenin yollarını test ediyoruz. Messenger, arkadaşlar ve işletmelerle bağlantı kurmak için ayda bir milyardan fazla kullanıcıya zengin özellikler sunan, bağımsız bir mesajlaşma uygulaması olmaya devam ediyor. Şu anda test ile ilgili daha fazla detay paylaşamıyoruz.”

Bildiğiniz gibi, Facebook yıllar önce kullanıcıları mobil uygulamadan Messenger’a yönlendirdiğinde durumdan hoşnut olmayan birçok kullanıcının tepkisiyle karşılaşmıştı.

Sonuç olarak mesajlaşmanın Facebook mobil uygulamasına geri dönüp dönmeyeceğini bekleyip görmek zorunda kalacağız. Ancak kanıtlar kesinlikle Facebook’un bu konuda kullanıcıları önemsediğini gösteriyor.